Bibliotama

0
2247

Na dobry początek funkcjonowania witryny naszej biblioteki szkolnej chciałabym podzielić się z Wami  moim zachwytem nad obrazem Jacka Yerki pt. „Bibliotama”.
Myślę, że świetnie oddaje on nastrój chwili, kiedy można w spokoju usiąść w wygodnym fotelu i wejść w świat wykreowany dla nas przez pisarzy.
A poza tym, uwielbiam dzieła tego artysty, którego obrazy nie znają granic wyobraźni.

Jacek Yerka, a właściwie Jacek Kowalski, to urodzony w 1952 roku artysta z Torunia. Tworzy on surrealne kompozycje, szczególnie podziwiane przez miłośników fantastyki we wszystkich odmianach. Zainspirował np. autora fantasy Harlana Ellisona do napisania 30 krótkich opowiadań, które wraz z obrazami Yerki złożyły się na publikację pt. „Mind Fields”. To samo amerykańskie wydawnictwo „Morpheus International” wydało album „The Fantastic Art of Jacek Yerka”. W 1995 artysta został laureatem prestiżowej World Fantasy Award dla najlepszego artysty. Wystawia w kraju i za granicą (w Niemczech, Francji, USA i in.), będąc cenionym reprezentantem nurtu sztuki fantastycznej. Współpracował przy produkcji amerykańskiego filmu pt. „Strawberry Fields”, gdzie obrazom miała towarzyszyć muzyka Beatlesów.  Jeśli chcecie zobaczyć te wspaniałe obrazy, to zajrzyjcie na stronęhttp://www.agraart.pl/nowe/artists/yerka-jacek-polska-agra-art-aukcje-obrazy-antyki.html

PODZIEL SIĘ
Następny artykułWitamy w nowym roku szkolnym

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ