Promujemy czytelnictwo

0
1457

23 kwietnia obchodzony jest od ponad 20 lat
Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.

Z tej okazji na całym świecie podejmowane są
różne inicjatywy służące promocji czytelnictwa.
Także i  ZS1 postanowił włączyć się w te działania, a zaczęliśmy już 14 kwietnia, korzystając z obecności w szkole rodziców (wywiadówka).
Młodzież własnoręcznie wykonała zakładki do książek, które rozdawała rodzicom, na parterze szkoły urządziliśmy wystawkę, prezentującą korzyści płynące z czytania książek, w różnych miejscach nakleiliśmy hasła zachęcające do czytania, dziewczęta, współpracujące z Radiem Andrychów, przeprowadziły wśród rodziców sondę „Czy lubi Pan/Pani czytać?”,  przez radiowęzeł nadaliśmy krótką audycję, a szkolna biblioteka otworzyła swoje drzwi, aby rodzice mogli zobaczyć jak wygląda i jaki posiada księgozbiór.

Wszystkie te starania miały służyć temu, abyśmy docenili  znaczenie literatury  i zechcieli częściej sięgać po książkę, bo przecież, jak mówił Cyceron:
„Czytanie rozwija rozum młodzieży, odmładza charakter starca,
uszlachetnia w chwilach pomyślności, daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach.”
Dziękuję za pomoc w zorganizowaniu akcji Pani Beacie Kowalczyk i uczennicom klasy 1f- Julce Stanek, Klaudii Smazie, Joasi Błasiak i Justynie Migdałek.

promocja_czyteln_01promocja_czyteln_02promocja_czyteln_03promocja_czyteln_04promocja_czyteln_05promocja_czyteln_06promocja_czyteln_07promocja_czyteln_11promocja_czyteln_12

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ