Jak nie czytam, jak czytam, czyli Dzień Dziecka w Kotarbinie

0
458

Poranek 1 czerwca 2017 roku zapowiadał się nadzwyczaj pomyślnie. Tego dnia zanosiło się na słoneczny, lecz niezbyt upalny dzień, wiał przyjemny, acz nie za mocny wietrzyk.
Po prostu idealna pogoda na Dzień Dziecka w Kotarbinie! Ktoś może zapyta: „Dzień Dziecka w szkole średniej? Czy to jeszcze ten wiek?”. Ale przecież w każdym z nas drzemie wewnętrzne dziecko, które domaga się uwagi, docenienia, wysłuchania, odpuszczenia i zabawy. Warto, więc czasem wyjść z sal lekcyjnych i w pięknych okolicznościach przyrody zintegrować się i przy okazji doświadczyć kontaktu z literaturą, muzyką i po części historią wyłaniającą się zza wspomnień.
I to na dodatek wśród pięknych dekoracji przygotowanych przez panią Krystynę Pyzio i jej biblioteczny Wunderteam w osobach Małgosi Gawędy, Oli Pomietło, Jakuba Pękali i Michała Kręciocha (wszyscy z klasy 2s). Na dekorację składały się: piękny napis, pluszaki, ozdobne baloniki, proporczyki, a nawet dziecięce ubranka. Chodziło bowiem o to by przenieść nas w czasie do momentu gdy mieliśmy po kilka lat i gdy po raz pierwszy sięgnęliśmy po książkę.
Około godziny 9.50. rozpoczął się nasz „event” czytelniczy poprowadzony przez panią Krystynę Pyzio i pana Olgierda Morawskiego, którzy na wstępie przypomnieli wcześniejsze tego rodzaju akcje (a przy okazji przeegzaminowali młodzież ze znajomości nazwisk autorów największych dzieł literatury polskiej). Następnie głos zabrał Pan Dyrektor, który odczytał fragment pewnego opowiadania z zadaniem odgadnięcia tytułu i autora. Jak się okazało była to „Dziewczynka z zapałkami” Andersena; najszybciej odpowiedzi udzieliła Dorotka Wierońska z klasy 2s i w nagrodę otrzymała firmowy parasol – jeden z pięciu ufundowanych przez Dyrekcję Szkoły.
Następnie zaprosiliśmy młodzież do wspólnej recytacji „Lokomotywy” Juliana Tuwima – nasza młodzież wykazała się znakomitą znajomością tekstu – po czym przyszedł czas na piosenkę z lat dziecięcych przy akompaniamencie pana Piotra Gracjasza. W ten sposób prześpiewaliśmy utwory o ogórku, o małych pieskach, kredkach i jagódkach i w tym klimacie swoimi wspomnieniami z lektur lat młodzieńczych podzielili się panie: Justyna Kutyła, Jolanta Nowak, Małgorzata Latała i Marzena Sujkowska oraz pan Piotr Gracjasz.  Również prowadzący dorzucili swoje trzy grosze 😉 :pan Olgierd przypomniał publiczności fragmenty  „Koziołka Matołka” Makuszyńskiego i „Kubusia Puchatka” A.A.Milne’a,  a pani Krysia Pyzio przeczytała przezabawną opowiastkę o Wróbelku Elemelku. Kolejne parasolkowe nagrody otrzymali Maciek Kołaczyk z klasy 3t i Marlena Mizera z 2s, zaś dwie ostatnie trafiły do Asi Gajczak z 2bf i Gosi Gawędy, jako dowód uznania za najstosowniejsze dla tego dnia przebranie.
Na koniec jeszcze raz dla wszystkich niezależnie od wieku WSZYSTKIEGO CO NAJLEPSZE
Z OKAZJI DNIA DZIECKA!!! :)

Autorem tej relacji jest Pan mgr Olgierd Morawski

dd2dd3dd4dd5dd6dd8dd9 dd10

dd7

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ