„Czas pojednań” – spektakl na Boże Narodzenie

0
466

W październiku b.r. miłośnicy biblioteki szkolnej wpadli na pomysł przygotowania dla społeczności szkolnej spektaklu bożonarodzeniowego. Wśród wyszukanych w Internecie scenariuszy, najbardziej przypadł im do gustu tekst opracowany na podstawie opowiadania Leona Wiśniewskiego „Anorexia nervosa”. Po modyfikacjach, którym został poddany, scenariusz ten został przyjęty do realizacji i otrzymał tytuł „Czas pojednań”.
Jego treść ma skłonić widzów do refleksji nad rolą i znaczeniem Bożego Narodzenia w życiu współczesnego człowieka, który zbyt często w zabieganiu o bogate i dostatnie  przygotowanie tych Świąt, zapomina o tym, co w ich najważniejsze – o otwarciu się na Boga i innych ludzi.
Po licznych próbach, nasze przedstawienie zostało zaprezentowane uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły 21 i 22 grudnia. Satysfakcją dla jego twórców była reakcja widzów, którzy w skupieniu,  zasłuchaniu i z widocznym wzruszeniem  odbierali prezentowane sceny.
W spektaklu, wyreżyserowanym przez panie Krystynę Pyzio i Edytę Zwieńczak, wystąpili: Małgorzata Gawęda, Magdalena Wider, Maciej Kołaczyk i Michał Kręcioch, a konferansjerami byli Aleksandra Pomietło i Krzysztof Boba, zaś za nagłośnienie odpowiedzialny był Dawid Ścibik.
Zasłużyli z pewnością na wielkie brawa za świetną grę i wysiłek włożony w przygotowanie przedstawienia.

wigilijka_szkolna_02wigilijka_szkolna_05wigilijka_szkolna_08wigilijka_szkolna_11wigilijka_szkolna_12wigilijka_szkolna_13wigilijka_szkolna_21wigilijka_szkolna_24wigilijka_szkolna_25

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ