Od glinianej tabliczki do e-booka

0
289

W związku z Międzynarodowym Tygodniem Książki Elektronicznej, który obchodzony jest na całym świecie w pierwszym tygodniu marca, uczniowie dwóch pierwszych klas (1dn i 1 fn) wraz z Wychowawczyniami, odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną w Andrychowie.
Uczestniczyli tam w lekcji bibliotecznej poprowadzonej w czytelni przez panią Kazimierę Byrską, która zaprezentowała młodzieży krótką historię książki od glinianych tabliczek do e-booków, a następnie opowiedziała o tym, jak książka elektroniczna weszła do masowego użytku.
Przedstawiła  również zasoby elektroniczne naszej Książnicy Miejskiej i poinformowała o fantastycznej ofercie, przeznaczonej dla wszystkich czytelników tej biblioteki – darmowymi legalnym dostępie do tysięcy książek naukowych, popularnonaukowych i beletrystyki w wersji elektronicznej na platformach Ibuk Libra i Legimi.  Aby uzyskać możliwość korzystania z tych zasobów wystarczy odebrać darmowy kod dostępu w siedzibie MBP w Andrychowie. A naprawdę warto!

Wszelkie informacje na ten temat znaleźć można pod adresami: https://www.legimi.pl/rajska oraz https://www.biblioteka.krakow.pl/ibuk-libra/

20200305_094638 20200303_091343 20200303_090731

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ