Przed nami Tydzień z książką

0
106

Październik jest Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych.
Z tej okazji w naszej szkole od 4 do 8 października będzie trwał Tydzień z Książką pod hasłem „Kotarbin czyta”, który obfitował będzie w wiele atrakcji, zabaw, konkursów i wydarzeń kulturalnych, przeznaczonych dla wszystkich uczniów.
I tak:
poniedziałek zaczniemy od zabawy „Zgadnij, jaka to książka?”, polegającej na rozpoznawaniu tytułów po cytacie odczytywanym przez radiowęzeł.
We wtorek będziecie mogli wykonać sobie indywidualnie lub grupowo profesjonalną fotografię w ramach sesji zdjęciowej „Z książką Ci do twarzy”,
Środa będzie Dniem Bohatera Książkowego, w którym każdy, kto przebierze się za ulubioną postać literacką, będzie zwolniony z odpytywania. Odbędzie się także konkurs na najlepsze przebranie, w którym nagrodą będzie dzień bez pytania dla dwóch zwycięzców i trzy godziny bez pytania dla finalistów, z których będzie można skorzystać w dowolnym momencie do końca roku.
Na dłuższych przerwach zaprosimy Was do tańca przy dźwiękach belgijki na placu apelowym lub sali gimnastycznej (w zależności od warunków pogodowych).
czwartek „Poczytajmy razem” – będziecie mieli przywilej przeznaczenia pierwszych pięciu minut każdej lekcji na słuchanie książki, czytanej dla całej klasy przez wybranego przez Was lektora.
piątek zaś zaproponujemy Wam zabawę „Poszukiwacze zaginionej księgi”, polegającą na odnajdywaniu specjalnych kart konkursowych rozmieszczonych w różnych miejscach szkoły.
Również w piątek  odbędzie się spotkanie autorskie z panem Robertem Traczem, naszym polonistą oraz autorem książki „Żywica skał. Pamiętnik sir Culligana”, które odbędzie się w bibliotece o 9.45. Aby wziąć w nim udział należy napisać pytanie, jakie chcielibyście zadać naszemu pisarzowi i wrzucić do skrzynki wystawionej w bibliotece. (do 7.10. godz. 12.00) Autorzy najciekawszych pytań otrzymają zaproszenie na spotkanie.

Przez cały tydzień będzie można podarować naszej bibliotece książki, które już przeczytaliście i chcecie przekazać do jej księgozbioru, a na korytarzach podziwiać będziemy plakaty  promujące czytelnictwo, opracowane przez uczniów klas reklamy.
Zachęcamy gorąco do konkursów i zabaw, na uczestników będą czekać w bibliotece słodkie nagrody.
O szczegółach akcji będziemy Was  na bieżąco informować przez radiowęzeł, na Facebooku i Instagramie szkolnym.plakatkot

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNorwid zaśpiewany
Następny artykułKotarbin czyta

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ