Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny Narodowym Czytaniem

0
277

Za nami 10 edycja Andrychowskiego Narodowego Czytania, które po raz szósty współorganizowaliśmy wraz z Miejską Biblioteką Publiczną.

                W tym roku 6 września do czytania fragmentów „Moralności pani Dulskiej” zaprosiliśmy przedstawicieli Rady Miasta i Urzędu Miasta – panie Ewę Wątrobę i Dorotę Żywioł, Miejskiej Rady Seniorów – państwo Krystynę Korbut-Płonkę, Irenę Molendowską i Janusza Ślesaka, oraz uczniów ZS nr 2 w Andrychowie.
Treść sztuki w formie inscenizacji zaprezentowali także aktorzy teatru szkolnego ”C’est la vie” z andrychowskiego I LO oraz uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. Natalia Wrona z 3fn zagrała Juliasiewiczową, Jakub Krupnik z 4st  –Zbyszka, a p. Katarzyna Kocemba i p. Olgierd Morawski brawurowo odegrali rolę małżeństwa Dulskich. Na scenie zobaczyliśmy także Julkę Majdak, która wystąpiła u nas gościnnie, bo jest jeszcze uczennicą SP nr 4.
Na widowni zasiadły grupy uczniowskie z LO i ZS nr 2. Ze względu wymogów epidemiologicznych nie mogliśmy zaprosić na salę uczniów naszej szkoły, ale imprezę można było śledzić na żywo w salach lekcyjnych, dzięki transmisji prowadzonej na YouTube.
https://youtu.be/gWEWCeydDiw
Gościem specjalnym wydarzenia był burmistrz miasta, p. Tomasz Żak, który wyraził radość, że nasza szkoła propaguje wartość literatury polskiej, gromadząc co roku  na akcji  Narodowego Czytania przedstawicieli starszego i młodszego pokolenia naszej miejskiej społeczności.
Organizatorki imprezy, Krystyna Pyzio, Edyta Zwieńczak i Katarzyna Kocemba, serdecznie dziękują panom Wojciechowi Stankowi i Markowi Węglarzowi za przygotowanie relacji internetowej oraz obsługę sprzętu nagłaśniającego, oraz nauczycielom wf  za cierpliwe tolerowanie wyłączenia z zajęć głównej sali gimnastycznej.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ