Spotkanie z literaturą faktu

0
276

Grudzień rozpoczęliśmy od wizyty naszych maturzystów z klas 4e i 4 ts w Miejskiej Bibliotece Publicznej, gdzie odbyło się spotkanie z panią Jadwigą Janus, dziennikarką, popularyzatorką historii naszej Małej Ojczyzny. Tym razem autorka zaprezentowała nam swoją najnowszą książkę pt. „Lola. Dziewczyna z Andrychowa. Kobieta z Hajfy.”, opowiadająca o losach Loli Rauchberger Bader, Żydówki ocalałej z Holokaustu, która lata swojej młodości spędziła w naszym miasteczku i które ze wzruszeniem wspominała do swoich ostatnich dni.
Nie będziemy tu opowiadać o dramatycznych przeżyciach bohaterki, które mogłyby posłużyć za kanwę scenariusza interesującego serialu, zachęcamy natomiast do przeczytania książki, której jeden egzemplarz został podarowany naszej bibliotece szkolnej.
Opowieść o książce dała naszej prelegentce asumpt do refleksji nad przyczynami zła tego świata wynikającymi z podziałów religijnych, narodowościowych, płciowych.

Niestety czas tak szybko zleciał, że nie starczyło go na dyskusję, niemniej bez wątpienia pani Jadwiga zainspirowała naszą młodzież, pokazując też na swoim przykładzie jak można zasypywać te podziały i sprawiać, by ten świat był choć odrobinę lepszy…

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ