Audiobook de-monków

0
249

W piątek, 11 października, klasa 2de pod kierownictwem pani Krystyny Pyzio i pana Olgierda Morawskiego wyruszyła na bardzo nietypową lekcję, która odbyła się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Andrychowie.
Zajęcia były poświęcone audiobookom.
W dzisiejszych, „zagonionych” czasach warto na chwilę przystanąć, a nawet „goniąc” wyciszyć się słuchając czy to lektury szkolnej /której nie mamy siły przeczytać ;)/, czy uruchomić wyobraźnię słuchając, a nie oglądając Harrego Pottera.
Po prezentacji bardzo bogatych zbiorów audiobibliotecznych, klasa udała się do podziemi budynku, gdzie ma swoją siedzibę Radio Andrychów. Mogliśmy tam ujrzeć /zza szyby 😉 /jak się nagrywa audycję radiową i poczuć błogą ciszę sterylnie wyciszonego studia nagrań, w którym ostatecznie (z braku powietrza) zostawiliśmy dwóch de-monków (Piotrka Pietrasa i Kacpra Gawędę) wraz z wychowawcą, a większość klasy udała się na piętro, by w czytelni głównej wysłuchać wykładu na temat księgozbioru Biblioteki Miejskiej i zasad korzystania on-line z jej elektronicznego katalogu.
Pozostawiona na dole grupa specjalna /walcząc z głupawką 😉 / bawiła się w nagrywanie audiobooka, czytając pierwszy rozdział książki Agaty Christie pt. „Dwanaście prac Herkulesa”.
Efekty tych nagrań klasa otrzymała w formie płyty CD, a z zajęć wyszła wzbogacona wiedzą o innych, alternatywnych metodach „czytania”.
Na koniec chcieliśmy wyrazić podziękowania pracownicom MBP, paniom Agnieszce Szkiłądź i Kazimierze Byrskiej oraz panu Łukaszowi Dziedzicowi z Radia Andrychów i wyrazić nadzieję, że będziemy mogli skorzystać z innych jeszcze form współpracy z tymi placówkami kultury.
opr. Olgierd Morawski

20191011_102749 20191011_101945 20191011_101922

 

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ