Tydzień Promocji Czytelnictwa #Kotarbinczyta

0
321

Od 21 do 25 października trwał w naszej szkole tydzień promocji czytelnictwa pod hasłem „#Kotarbinczyta”, organizowany przez uczennice 2f (Żaneta Michałek, Zuzanna Ligus, Barbara Sordyl, Aleksandra Ogórek, Alicja Kiełczewska), które zgłosiły chęć udziału w konkursie na kampanię promocyjną Fundacji Nowoczesnej Polski.
kotarbin_czyta_01IMG_3635Za zgodą pana dyrektora przygotowane zostały na te dni różne formy aktywności, które miały pokazać, że czytanie jest fajne i zawsze modne.
I tak : w poniedziałek zaczęliśmy od zabawy „Cała szkoła pisze bajkę”. Polegała na tym, że każda grupa uczniowska dopisywała do wspólnie tworzonej opowieści po 1 zdaniu na kartce wędrującej od sali do sali przez parter i kolejne piętra. Każda grupa na wymyślenie kolejnego zdania miała 3 minuty.
IMG_3660 IMG_3604
We wtorek klasa 2f zorganizowała na placu Mickiewicza happening zachęcający do czytania – nasz grupa, rozsiadła się na krzesełkach w ruchliwym miejscu miasta i jak gdyby nigdy nic czytała książki, wzbudzając zainteresowanie przechodniów. Była to okazja, by wręczyć im przygotowane przez nas zakładki do książek i wymienić spostrzeżenia na temat korzyści płynących z czytania.
IMG_3757IMG_3780
W środę  Żaneta i Zuzia przeprowadziły i nagrywały wśród nauczycieli i uczniów sondę „Dlaczego czytam?”
W czwartek byliśmy 28 osobową grupą na Targach Książki w Krakowie.
W piątek trwał u nas dzień tematyczny, w którym wszyscy, którzy przebrali się za wybranego przez siebie bohatera książkowego zwolnieni byli z ustnej odpowiedzi. Korzystając z przepięknej pogody zaproponowaliśmy wszystkim na przerwach wspólną zabawę przy popularnej belgijce na placu apelowym.
https://www.instagram.com/p/B4DDDvpJ6Ii/?igshid=yu8rjdbsd5zy
https://www.instagram.com/p/B4Iet5OJKcd/?igshid=h58zyglaepai
Każdego dnia od poniedziałku do piątku można było wziąć udział w konkursie „Co to za książka?” – Na 3 i 6 lekcji czytany był przez radiowęzeł krótki fragment książki, a osoby, które odgadły z jakiego utworu pochodzi, wrzucały odpowiedzi do urny wystawionej w bibliotece. Codziennie o 14 wśród autorów prawidłowych odpowiedzi losowana była 1 osoba, która w nagrodę otrzymywała prawo do 1 dnia bez ustnej odpowiedzi do wybrania w listopadzie.
IMG_3686 IMG_3679
Codziennie można było także zrobić sobie profesjonalne zdjęcie z ulubioną książką w ręce, które wykonywały Basia i Ola na tle specjalnie przygotowanej „ścianki”.
IMG_3812IMG_3810

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ